• למה לוחם אוסטרלי שותה, בכל קרב, בירה מנעליים מסריחות של אוהדים?
  • מדוע לפעול בצורה פוליטיקלי קורקט לא תמיד מייצר יתרון, ואפשר לשפר את זה?
  • למה חשוב לצרוב לתודעה של הלקוחות שלנו דברים מסוימים?

 

לפעול בצורה פוליטיקלי קורקט זה אחלה. רק תשאלו את עצמכם שאלה אחת:

האם אחלה זה מספיק לי?

 

כחובבי אומנויות לחימה משולבות MMA אני תמיד עירני למנהג היפה שבו בסוף קרב, המפסיד והמנצח, ניגשים ל-פינת היריב, לוחצים ידיים ומודים בצורה מכובדת. כמובן שזה לא קורה במאה אחוז מהמקרים, אבל זה קורה לא מעט.

 

מי שעסק פעם, בין אם בצורה מקצועית או חובבנית, בתחום הלחימה, יודע שיש הערכה גדולה לכל הנוגעים בדבר, ולכן, כפועל יוצא מכך, הרי שראוי לכבד את היריב. הוא הוריד במשקל לקראת הקרב (גובה מחיר נפשי וגופני מטורף), התאמן במשך חודשים ארוכים יום יום שעה שעה, ואין אלא להעריץ את התכונות הללו- מיקוד, דבקות במטרה, נחישות, אסרטיביות, משמעת, חריצות וכו' וכו'.

 

בעונות האחרונות של סדרת המופת המצוירת "סאות'פארק" נושא ה- פי. סי. (פוליטיקל קורקט) תפס "קו" ארוך שהמשיך מספר עונות. אין ספק שארה"ב עוברת תקופתPC  היישר לפנים.

 

אני כמובן בעד להיות מכובד, מנומס וכפועל יוצא מכך- גם בצורה "פי. סי. אית".

 

אלא ש…

 

אני רוצה להעניק זווית שונה לרגע, ומבלי לסתור אלמנטים כמו נימוס… כבוד… וכו' כמובן.

אני רוצה לדבר לרגע על "שחייה נגד הזרם".

 

כשמשהו הופך לנוהל, הרי שהוא בהגדרה לא מבדל אותנו. הוא לא גורם לכך שה"אקט" שביצענו יהיה זכיר. לכן, לא פעם כשאני מוצא את עצמי במקום שכזה שבו אני נאלץ להיות מנומס, חביב, נחמד, מכבד, אני שואל את עצמי שאלה אחת ברורה וממוקדת:

האם ניתן לעשות משהו, ומבלי לגרוע מהאקט המכבד, שגם יזכה אתכם בבידול?

אם לא- אחלה, תבצעו את מה שמרגיש לכם מדויק ונכון (גם אם זה בצורת 'פי. סי.') אם כן- יאללה! אדרבא! תבצעו גם וגם.

 

לדוגמה-

אם מתמודד היה מעניק מתנה כלשהי, תשומת-לב אם תרצו, למאמנים של הצד השני (היריב) הרי שזה היה לוקח את זה צעד קדימה ובכך הוא היה מבדל את עצמו. אגב, לעתים, ב-"טקס השקילה" ערב לפני הקרב- יש לוחמים שבאמת מעניקים מתנות ליריב.

 

בעולם שבו לוחמים מחפשים בידול: לייקים, עוקבים וכו', וזה כבר מזמן לא ברמת 'נייס-טו-האב' אלא כלכלי לכל דבר ועניין, צריך לקדם קרבות ובכך הם מרוויחים יותר, מ- ספונסרים ועד דברים אחרים, הרי שזה ביזנס כלכלי לכל דבר ועניין.

 

למשל, אחד הלוחמים, טאי טואיבאסה (סידני-אוסטרליה), נוהג אחרי קרב לבקש מהקהל נעל, ממלא אותה בבירה ושותה ממנה בלי בושה (כן כן שמעתם נכון, עם כל הפטריות ברגליים וכו').

 

אז לפני שאתם לוקחים צעד כ"כ משמעותי ושותים בירה מנעל של אדם, קולגה או לקוח, נסו לחשוב איך לצרוב לתודעה שלכם בצורה מדליקה בידול עוצמתי!

 

עכשיו כל מה שנותר לכם זה רק ליישם ו… להצליח!